PFDK’den Burak Yılmaz’a ceza

PFDK, Spor Toto Süper Lig’in 28. haftasında gerçekleşen Çaykur Rizespor ile Kayserispor müsabakasında yaşanan olaylar sebebiyle Kayserispor’a ve kulübün teknik direktörü Burak Yılmaz’a ceza verildiğini açıkladı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Kayserispor’a toplamda 192 bin TL para cezası uygularken, Teknik Direktör Burak Yılmaz’a da 1 maç men cezası ve 39 bin TL para cezası verdi. PFDK’nın kararları, Türkiye Futbol Federasyonu’nun resmi internet sitesinde duyuruldu.

PFDK’den yapılan açıklama şöyle;

“Kayserispor Kulübü’nün, 02.03.2024 tarihinde oynanan Çaykur Rizespor-Kayserispor Süper Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 80.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Kayserispor Kulübü’nün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 112.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Aynı müsabakada Kayserispor Kulübü antrenörü Burak Yılmaz’ın, rakip takım tribünlerine ve rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x